IDCS5020ER150M
Mfr.Part #
IDCS5020ER150M
Description
FIXED IND 15UH 1.5A 150 MOHM SMD
Size / Dimension :
0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
Inductance :
15μH
Tolerance :
±20%
Current - Saturation :
2A
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
1.5A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.200 5.08mm
Datasheets
IDCS5020ER150M
IDCS5020ER150M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay Dale stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD