FPG.1B.306.CYCD52Z
Mfr.Part #
FPG.1B.306.CYCD52Z
Description
LBP90 KEYG 6C CHR 5.2MM D BR
G
Primary Material :
Metal
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Current Rating (Amps) :
7A
Package :
Bulk
Features :
39.4µin (1.00µm)
Mounting Feature :
Plug, Male Pins
Applications :
Termination :
Crimp
Shell Finish :
Chrome
Shell Size, MIL :
Cable Opening :
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Product Status :
Active
Fastening Type :
Push-Pull, Detent Lock
Brass, Chrome
Voltage Rating :
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line), Right Angle 6 Positions Crimp Gold Chrome G Push-Pull, Detent Lock
FPG.1B.306.CYCD52Z Overview
FPG.1B.306.CYCD52Z Features
1B series
FPG.1B.306.CYCD52Z Applications
There are a lot of LEMO
FPG.1B.306.CYCD52Z Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER