FDMD82100L
Mfr.Part #
FDMD82100L
Manufacturer
onsemi
Package / Case
12-PowerWDFN
Description
MOSFET 2N-CH 100V 7A 6-MLP
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
Gate to Source Voltage (Vgs) :
20V
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Series :
PowerTrench®
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
19.5m Ω @ 7A, 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
1585pF @ 50V
Rise Time :
2.8ns
Drain to Source Breakdown Voltage :
100V
Feedback Cap-Max (Crss) :
15 pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
24nC @ 10V
Mount :
Surface Mount
FET Feature :
Logic Level Gate
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Max Power Dissipation :
1W
Vgs(th) (Max) @ Id :
3V @ 250µA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Turn On Delay Time :
7.9 ns
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Drain-source On Resistance-Max :
0.0195ohm
Weight :
82.3188mg
Case Connection :
DRAIN SOURCE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
12
FET Technology :
METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR
Number of Elements :
2
Number of Terminations :
12
Turn-Off Delay Time :
21 ns
Mounting Type :
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss) :
100V
Fall Time (Typ) :
2.9 ns
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
12-PowerWDFN
Terminal Form :
NO LEAD
Transistor Element Material :
SILICON
Transistor Application :
SWITCHING
Reach Compliance Code :
not_compliant
Number of Channels :
2
Drain Current-Max (Abs) (ID) :
7A
Element Configuration :
Dual
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Continuous Drain Current (ID) :
7A
Factory Lead Time :
12 Weeks
FET Type :
2 N-Channel (Dual)
Operating Mode :
ENHANCEMENT MODE
Datasheets
FDMD82100L
onsemi FDMD82100L
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • EPC
    GANFET 2NCH 120V 3.4A DIE
  • EPC
    GAN TRANS SYMMETRICAL HALF BRIDG
  • ROHM Semiconductor
    MOSFET 2N-CH 1200V 300A
  • Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
    MOSFET 2 N-CHANNEL 20V 250MA US6
  • Diodes Incorporated
    MOSFET N/P-CH 20V SOT26