DC24PF1RSMA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DC24PF1RSMA
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ GRID RP-SMA ML 30"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Gain :
24dBi
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Height (Max) :
24.000 609.60mm
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Frequency Range :
2.4GHz~2.483GHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mount :
Brackets
Mounting Type :
Bracket Mount
Antenna Type :
Parabolic Grid
Height :
609.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
RP-SMA Male
Frequency :
2.483GHz
Frequency Group :
UHF 2GHz~3GHz
VSWR :
1.5
Number of Bands :
1
Datasheets
DC24PF1RSMA
1 Bands Parabolic Grid UHF 2GHz~3GHz Bracket Mount RP-SMA Male 2.4GHz 24dBi Bulk 24.000 609.60mm