DC24HDPF1PF-EZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DC24HDPF1PF-EZ
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ GRID CAB BRKT 30"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Packaging :
Bulk
VSWR :
1.5
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Feature :
Cable - 762mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
609.6mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
WiMax™
Published :
RF Family/Standard :
WiFi
Return Loss :
-14dB
Frequency :
2.483GHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Brackets
Antenna Type :
Parabolic Grid
Frequency Range :
2.4GHz~2.483GHz
Height (Max) :
24.000 609.60mm
Mounting Type :
Bracket Mount
Gain :
24dBi
Frequency Group :
UHF 2GHz~3GHz
Termination :
N Type Female
Number of Bands :
1
Datasheets
DC24HDPF1PF-EZ
1 Bands Parabolic Grid UHF 2GHz~3GHz Bracket Mount N Type Female 2.4GHz 24dBi Bulk 24.000 609.60mm WiMax™