DC24BP-23P-NF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DC24BP-23P-NF
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ GRID CAB BRKT 30"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Feature :
Cable - 762mm
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
VSWR :
1.5
Height (Max) :
24.000 609.60mm
Packaging :
Bulk
Frequency Range :
2.4GHz~2.485GHz
Mounting Type :
Bracket Mount
Antenna Type :
Parabolic Grid
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Height :
609.6mm
Frequency :
2.485GHz
Number of Bands :
1
Gain :
23dBi
Mount :
Brackets
Frequency Group :
UHF 2GHz~3GHz
Termination :
N Type Female
Datasheets
DC24BP-23P-NF
1 Bands Parabolic Grid UHF 2GHz~3GHz Bracket Mount N Type Female 2.4GHz 23dBi Bulk 24.000 609.60mm