DC24HDPF1P
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DC24HDPF1P
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 2.4GHZ GRID CAB BRKT 30"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max) :
24.000 (609.60mm)
Mounting Type :
Bracket Mount
Package :
Bulk
Gain :
24dBi
Features :
Cable - 762mm
Antenna Type :
Parabolic Grid
Frequency (Center/Band) :
2.4GHz
Ingress Protection :
Series :
Number of Bands :
1
Termination :
N Type Male
VSWR :
1.5
Base Product Number :
DC24HDPF1
Return Loss :
-14dB
Product Status :
Obsolete
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.483GHz
RF Family/Standard :
WiFi
Applications :
WiMax™
Datasheets
DC24HDPF1P
1 Bands Parabolic Grid UHF (2GHz ~ 3GHz) Bracket Mount N Type Male 2.4GHz 24dBi 24.000 (609.60mm) WiMax™