CR-05FL7--162K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CR-05FL7--162K
Manufacturer
Viking Tech
Description
RES 162K OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Viking Tech
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
Solder
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Height :
500μm
Length :
2mm
Power Rating :
125mW
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Tolerance :
1%
Depth :
1.25mm
Resistance :
162kOhm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
CR-05FL7--162K
Viking Tech CR-05FL7--162K
162kOhm, 1%,