CL02C820JQ2ANNC
Mfr.Part #
CL02C820JQ2ANNC
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
CAP CER 82PF 6.3V C0G/NP0 01005
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Multilayer :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
228.6μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Voltage - Rated :
6.3V
Published :
Width :
0.2mm
Length :
0.4mm
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Height :
0.2mm
Capacitance :
82pF