CL0204KRX5R6BB104
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL0204KRX5R6BB104
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0204 (0510 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0204
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL (Reverse Geometry)
Applications :
Bypass, Decoupling
Package / Case :
0204 (0510 Metric)
Factory Lead Time :
7 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X5R
Size / Dimension :
0.020Lx0.039W 0.50mmx1.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
CL
Thickness (Max) :
0.016 0.40mm
Capacitance :
0.1μF
Datasheets
CL0204KRX5R6BB104
CL 0.1μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.020Lx0.039W 0.50mmx1.00mm -55°C~85°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)
CL0204KRX5R6BB104 Overview
A program's size/dimension is 0.020Lx0.039W 0.50mmx1.00mm for this device.Its coefficient is X5R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CL0204KRX5R6BB104 Features
a size/dimension of 0.020Lx0.039W 0.50mmx1.00mm