CL02C390JO2ANNC
Mfr.Part #
CL02C390JO2ANNC
Description
CAP CER 39PF 16V C0G/NP0 01005
EAR99
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Length :
0.4mm
Capacitance :
39pF
Height :
0.2mm
Voltage - Rated :
16V
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Width :
0.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Datasheets
CL02C390JO2ANNC
Samsung Electro-Mechanics CL02C390JO2ANNC
CL 39pF 16V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
CL02C390JO2ANNC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
CL02C390JO2ANNC Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm