CL02C220JO2ANNC
Mfr.Part #
CL02C220JO2ANNC
Description
CAP CER 22PF 16V C0G/NP0 01005
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22pF
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Width :
0.2mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Length :
0.4mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Datasheets
CL02C220JO2ANNC
Samsung Electro-Mechanics CL02C220JO2ANNC
CL 22pF 16V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
CL02C220JO2ANNC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CL02C220JO2ANNC Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm