CL02C101JQ2ANNC
Mfr.Part #
CL02C101JQ2ANNC
Description
CAP CER 100PF 6.3V C0G/NP0 01005
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Length :
0.4mm
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
6.3V
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6.3V
Width :
0.2mm
Datasheets
CL02C101JQ2ANNC
Samsung Electro-Mechanics CL02C101JQ2ANNC
CL 100pF 6.3V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
CL02C101JQ2ANNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
CL02C101JQ2ANNC Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm