CH0603-50RJFT
Mfr.Part #
CH0603-50RJFT
Description
RES CH 0603 THIN FILM
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
750μm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.025 0.63mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Frequency :
50GHz
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
50Ohms
Height :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
35 Weeks
Tolerance :
±5%
Feature :
RF, High Frequency
Size / Dimension :
0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
Max Operating Temperature :
155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
125mW
Length :
1.52mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CH0603-50RJFT
Vishay / Sfernice CH0603-50RJFT
CH Series, Thin Film, 50Ohms, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C