CH02016-75RGFTA
Mfr.Part #
CH02016-75RGFTA
Description
CH 02016 75U 2% F TR100 E2
Stock
556
In Stock :
556
Size / Dimension :
0.019Lx0.015W 0.48mmx0.39mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
02016
Resistance :
75Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CH02016-75RGFTA
Vishay / Sfernice CH02016-75RGFTA
CH Series, Thin Film, 75Ohms, 0.03W 1/32W, ±2%, -55°C~155°C