CFR2WSJT-73-9R1
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-9R1
Description
RES 9.1 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Resistance :
9.1Ohm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR2WSJT-73-9R1
YAGEO CFR2WSJT-73-9R1
9.1Ohm, 2W, Carbon Film,