CFR2WSJT-73-82K
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-82K
Description
RES 82K OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
82kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
CFR2WSJT-73-82K
YAGEO CFR2WSJT-73-82K
82kOhm, 2W, Carbon Film,