CFR2WSJT-73-820R
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-820R
Description
RES 820 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Resistance :
820ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
CFR2WSJT-73-820R
YAGEO CFR2WSJT-73-820R
820Ohm, 2W, Carbon Film,