CFR2WSJT-73-56K
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-56K
Description
RES 56K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
56kOhm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
CFR2WSJT-73-56K
YAGEO CFR2WSJT-73-56K
56kOhm, 2W, Carbon Film,