CFR2WSJT-73-51R
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-51R
Description
RES 51 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Resistance :
51Ohm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
CFR2WSJT-73-51R
YAGEO CFR2WSJT-73-51R
51Ohm, 2W, Carbon Film,