CFR2WSJT-73-510R
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-510R
Description
RES 510 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
510Ohm
Datasheets
CFR2WSJT-73-510R
YAGEO CFR2WSJT-73-510R
510Ohm, 2W, Carbon Film,