CFR2WSJT-73-47K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-47K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 47K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
CFR
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Package / Case :
Axial
Diameter :
4.5mm
Tolerance :
±5%
Published :
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
2W
Number of Terminations :
2
Composition :
Carbon Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
CFR2WSJT-73-47K
YAGEO CFR2WSJT-73-47K
Through Hole 47kOhm, Carbon Film,