CFR2WSJT-73-3K6
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-3K6
Description
RES 3.6K OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.6kOhm
Datasheets
CFR2WSJT-73-3K6
YAGEO CFR2WSJT-73-3K6
3.6kOhm, 2W, Carbon Film,