CFR2WSJT-73-2R4
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-2R4
Description
RES 2.4 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
2.4Ohm
Datasheets
CFR2WSJT-73-2R4
YAGEO CFR2WSJT-73-2R4
2.4Ohm, 2W, Carbon Film,