CFR2WSJT-73-1K8
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-1K8
Description
RES 1.8K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
1.8kOhm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR2WSJT-73-1K8
YAGEO CFR2WSJT-73-1K8
1.8kOhm, 2W, Carbon Film,