CFR2WSJT-73-1K2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-1K2
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 1.2K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
1.2kOhm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
CFR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Carbon Film
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR2WSJT-73-1K2
YAGEO CFR2WSJT-73-1K2
1.2kOhm, 2W, Carbon Film,