CFR2WSJT-73-18R
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-18R
Description
RES 18 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
18ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR2WSJT-73-18R
YAGEO CFR2WSJT-73-18R
18Ohm, 2W, Carbon Film,