CFR2WSJT-73-11R
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-11R
Description
RES 11 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
11Ohm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
CFR2WSJT-73-11R
YAGEO CFR2WSJT-73-11R
11Ohm, 2W, Carbon Film,