CFR2WSJT-73-11K
Mfr.Part #
CFR2WSJT-73-11K
Description
RES 11K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
11kOhm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR2WSJT-73-11K
YAGEO CFR2WSJT-73-11K
11kOhm, 2W, Carbon Film,