CFR2WSJR-73-6K8
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-6K8
Description
RES 6.8K OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
6.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR2WSJR-73-6K8
YAGEO CFR2WSJR-73-6K8
6.8kOhm, 2W, Carbon Film,