CFR2WSJR-73-4K7
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-4K7
Description
RES 4.7K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Resistance :
4.7kOhm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
CFR2WSJR-73-4K7
YAGEO CFR2WSJR-73-4K7
4.7kOhm, 2W, Carbon Film,