CFR2WSJR-73-39R
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-39R
Description
RES 39 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Resistance :
39Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR2WSJR-73-39R
YAGEO CFR2WSJR-73-39R
39Ohm, 2W, Carbon Film,