CFR2WSJR-73-36K
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-36K
Description
RES 36K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
36kOhm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
CFR2WSJR-73-36K
YAGEO CFR2WSJR-73-36K
36kOhm, 2W, Carbon Film,