CFR2WSJR-73-360K
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-360K
Description
RES 360K OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
360kOhm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
CFR2WSJR-73-360K
YAGEO CFR2WSJR-73-360K
360kOhm, 2W, Carbon Film,