CFR2WSJR-73-300R
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-300R
Description
RES 300 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
300Ohm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR2WSJR-73-300R
YAGEO CFR2WSJR-73-300R
300Ohm, 2W, Carbon Film,