CFR2WSJR-73-2K4
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-2K4
Description
RES 2.4K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.4kohm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
CFR2WSJR-73-2K4
YAGEO CFR2WSJR-73-2K4
2.4kOhm, 2W, Carbon Film,