CFR2WSJR-73-1K5
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-1K5
Description
RES 1.5K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.5kOhm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
CFR2WSJR-73-1K5
YAGEO CFR2WSJR-73-1K5
1.5kOhm, 2W, Carbon Film,