CFR2WSJR-73-1K2
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-1K2
Description
RES 1.2K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
1.2kOhm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Datasheets
CFR2WSJR-73-1K2
YAGEO CFR2WSJR-73-1K2
1.2kOhm, 2W, Carbon Film,