CFR2WSJR-73-150K
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-150K
Description
RES 150K OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
150kOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Datasheets
CFR2WSJR-73-150K
YAGEO CFR2WSJR-73-150K
150kOhm, 2W, Carbon Film,