CFR2WSJR-73-12R
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-12R
Description
RES 12 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Resistance :
12Ohm
Datasheets
CFR2WSJR-73-12R
YAGEO CFR2WSJR-73-12R
12Ohm, 2W, Carbon Film,