CFR2WSJR-73-12K
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-12K
Description
RES 12K OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Resistance :
12kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Datasheets
CFR2WSJR-73-12K
YAGEO CFR2WSJR-73-12K
12kOhm, 2W, Carbon Film,