CFR2WSJR-73-10K
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-10K
Description
RES 10K OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10kOhm
Datasheets
CFR2WSJR-73-10K
YAGEO CFR2WSJR-73-10K
10kOhm, 2W, Carbon Film,