CFR2WSJR-73-100R
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-100R
Description
RES 100 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
100Ohm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
-350/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR2WSJR-73-100R
YAGEO CFR2WSJR-73-100R
100Ohm, 2W, Carbon Film,