CFR2WSJR-73-100K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR2WSJR-73-100K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Carbon Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -500ppm/°C
Series :
CFR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
100kOhm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
2W
Package / Case :
Axial
Datasheets
CFR2WSJR-73-100K
YAGEO CFR2WSJR-73-100K
100kOhm, 2W, Carbon Film,