CFR25SJR-52-6M2
Mfr.Part #
CFR25SJR-52-6M2
Description
RES 6.2M OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
6.2mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
CFR25SJR-52-6M2
YAGEO CFR25SJR-52-6M2
6.2MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,