CFR25SJR-52-6K2
Mfr.Part #
CFR25SJR-52-6K2
Description
RES 6.2K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
6.2kOhm
Datasheets
CFR25SJR-52-6K2
YAGEO CFR25SJR-52-6K2
6.2kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,