CFR25J680R
Mfr.Part #
CFR25J680R
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 680 OHM 5% 1/3W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±5%
Packing Method :
Ammo Pack
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Temperature Coefficient :
0/ -450ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Diameter :
2.5mm
Voltage - Rated DC :
250V
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
333mW
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
Wire
Construction :
Tubular
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Resistance :
680Ohm
Number of Resistors :
1
Series :
CFR25, Neohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
EAR99
Mount :
Axial, Through Hole
ELV :
Compliant
Military Standard :
Not
Power Rating :
330mW