CFR25J4M7
Mfr.Part #
CFR25J4M7
Description
RES 4.7M OHM 5% 1/3W AXIAL
Stock
500
In Stock :
500
Tolerance :
±5%
Power Rating :
330mW
Diameter :
2.5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated DC :
250V
Tubular
Lead Diameter :
540 µm
Resistance :
4.7MOhm
Size / Dimension :
0.098Diax0.268L 2.50mmx6.80mm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
250V
Published :
2007
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
CFR25J4M7
TE Connectivity AMP Connectors CFR25J4M7
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7MOhm, 0.333W 1/3W, Carbon Film,