CFR25J3R3
Mfr.Part #
CFR25J3R3
Description
RES 3.3 OHM 5% 1/3W AXIAL
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Diameter :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
330mW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistance :
3.3Ohm
Size / Dimension :
0.098Diax0.268L 2.50mmx6.80mm
Tolerance :
±5%
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
CFR25J3R3
TE Connectivity AMP Connectors CFR25J3R3
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3Ohm, 0.333W 1/3W, Carbon Film,