CFR25J39R
Mfr.Part #
CFR25J39R
Description
RES 39 OHM 5% 1/3W AXIAL
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Diameter :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Tin (Sn)
1
Voltage - Rated DC :
250V
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
250V
Compliant
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
16 Weeks
CFR25, Neohm
Max Power Dissipation :
333mW
Resistance :
39Ohm
Size / Dimension :
0.098Diax0.268L 2.50mmx6.80mm
Temperature Coefficient :
0/ -450ppm/°C
Power Rating :
330mW
Datasheets
CFR25J39R
TE Connectivity AMP Connectors CFR25J39R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 39Ohm, 0.333W 1/3W, Carbon Film,